אפיון אתרים

איפיון האתר שייבנה עבורך הוא השלב הראשון והחיוני בבניית האתר. מדובר למעשה בהכנה להקמת האתר אשר מתבצעת לפני שכותבים אפילו שורה אחת  – החשיבה הראשונית שיכולה לעשות את ההבדל בין אתר עם אלפי כניסות לאתר ללא תנועה כלל. אפיון אתר אינטרנט מתחיל בבדיקת הציפיות שלך מהאתר וכיצד התוצר שיתקבל יגשים אותן ומכאן מגיעים לקביעה של מה יהיה באתר. 

כדי להפיק את המירב מהאתר שייבנה, עלינו להכיר את המטרות כמו גם את הארגון שלך. אפיון אתרים נכון מבטיח שמבנה האתר יתאים למטרותיו ולקהל היעד שלו. לשם כך עליך לברר מראש  מה היא המטרה שלשמה יש לך צורך באתר, למשל – האם ברצונך שהאתר ישפיע על מיתוג הארגון או העסק שלך. יש לציין שאפיון אתר אינטרנט הוא הכרחי עבור אתר ארגוני או עסקי אולם אינו חיוני עבור אתר פרטי או קטן.

כחלק מהתהליך של אפיון אתרים חשוב להגדיר את הציפיות והשאיפות שלך עבור האתר בטווח הקרוב וגם בטווח הרחוק, ואף לחשוב על חזון לאתר – מה יהיה הערך המוסף שהאתר ייתן לגולשים, כיצד הוא יבטא את מהות הארגון שלך והיתרונות שלך.


עוד מספר שאלות שצריכות לקבל מענה בשלב אפיון האתר:


איזה סוג של אתר

האם יהיה זה אתר שעיקרו תדמיתי וגרפי, אתר תוכן שנועד להעביר מידע, אתר מסחרי, בלוג, פורום או אפליקציה לטלפונים סלולריים? מה יהיה הקו העיצובי? בטבעונט אנו עובדים עם מערכת  quickweb של ארטוויז'ן בה ניתן ליצור בגמישות רבה מגוון רחב של אתרים לצרכים שונים ובעיצובים שונים. 


קהל היעד

מיהו קהל היעד שלך? מה הם הצרכים שלו? מה הדבר שהגולשים אמורים לעשות באתר – לרכוש מוצר, להשאיר פרטים, או התקשרות אחרת? האתר חייב להתאים לגולשים בו. לפי בחירת קהל (או קהלי-) היעד נדע לאפיין את התכנים שבאתר, בין השאר מבחינת רמת הכתיבה והפירוט, המושגים ועולם התוכן ממנו יילקחו; וכן לאפיין את ממשק המשתמש, השפה העיצובית והתאמתה לקהל היעד. 

איפיון קהל היעד של האתר מבטיח שלגולשים שיגיעו לאתר שלך תהיה חוויה של נוחות, נגישות ושימושיות, ושהגשמת המטרות שלהם – ושלך - מהשימוש באתר יהיו מרביות. המטרה היא שהמסר שלך יגיע אל מירב הגולשים ביעילות.

מכאן מגיעים לשאלה של מבנה האתר – אילו נושאים יהיו בו, כיצד יראה כל עמוד, אילו עמודים יהיו ראשיים –וכיצד לארגן את הכותרות והסרגלים כך שהגולשים יגיעו לאן שנרצה.


תחזוקה

יש להביא בחשבון מה היקף וסוג  התחזוקה שדורש האתר וכמה ממנה יהיה באפשרותך לבצע בעצמך? אתרי תוכן וחנויות מקוונות, למשל דורשות עדכון מתמיד של תכנים. עדכון תכנים יכול להתבצע לרוב על ידי בעל האתר, בעיקר באתר תדמיתי פשוט. לעיתים יכול בעל האתר לבצע גם פעולות מורכבות יותר כמו הוספת מאפיינים ודפים חדשים ותיקון תקלות בסיסיות, אולם הדבר דורש היערכות כמובן. במידה והתחזוקה תתבצע על ידי גורם אחד יש להביא אותה בחשבון בתקציב.


תקציב

שאלה חשובה נוספת שיש להביא בחשבון – התקציב נגזר כמובן מהיקף הפעילות שלך ומכמות ההכנסות שהאתר צפוי להביא, אבל מעבר לכך יש להביא בחשבון הוצאות שאינן קשורות לבנייה ותחזוקה של האתר עצמו – בעיקר אם האתר יהיה חלק מקמפיין מיתוג וקידום, שדורש השקעות נוספות. 


עוד נקודה חשובה עליה אנו מדברים כחלק מהאפיון היא לוח הזמנים. חשוב לשמור על לוח זמנים שנגזר ממועד מתוכנן של עליית האתר לרשת.


אפיון שווה תכנון

בנייה של אתר ללא תהליך מקצועי של אפיון אתרים תביא לכך שהאתר לא יגשים את מטרותיו ויהיו חסרים בו מרכיבים חיוניים להצלחה. אפיון אתר אינטרנט הוא התכנון החיוני להצלחה ובטבעונט אנו מתחייבים לבצע אותו ביסודיות יחד איתך.


חזרה לדף השירותים הראשי >

אפיון אתרים
Tivonet